Diyetisyen Melek Arslan Beslenme ve Diyet Merkezi

Devlet Bahçeli Bulvarı 1 Etap Alibeyli Mah. Dadaloğlu Cad. Ersözlü Apt. Kat:2 No:5

Zayıflamak, kilo vermek isteyenler için bel çevresi hesabı çok önemlidir. Bölgesel yağlarınızın fazla olup olmadığını hesaplamak için Bel çevresi hesaplama aracını kullanarak bulabilirsiniz. Kimi zaman tartıya çıkar fazla kilomuzu ölçeriz. Kiloyu oluşturan özellikle yağlardır. Basen ve kalçada biriken yağlar sağlığımızı tehdit ettiği gibi göbek bölgesindeki yağlarda ciddi sağlık sorunlarına neden olur.

Bel çevresini ölçerken nasıl ölçtüğümüz önemlidir. Doğru ölçmek için öncelikle doğru yerden başlamamız gerekir. Sağ leğen kemiğinizin en üst noktasını bulun ve  oradan başlayarak mezura yardımıyla belinizde mezurayı çevirin. Kalça kemiği göbek hizasındadır. Bel deyince en dar kısım akla gelir ama biz dar yeri ölçmüyoruz.

Bel kalınlığını

ölçmek kilonuzu takip etmekte için önemlidir. Göbekte yağ birikiminin azaldığını veya çoğaldığını belimizden anlayabiliriz.

Bel Çevresi Kaç Olmalı?

En çok sorulan sorulardan bir tanesi de bu. Şimdi erkeklerde bel çevresi kaç olmalı ve kadınlarda bel çevresi kaç olmalı? öğrenelim.
Erkeklerde bel çevresi en fazla 102 cm olmalıdır.
Kadınlarda bel çevresi en fazla 88 cm olmalıdır.

Osmaniye diyetisyen

Osmaniye diyetisyen, osmaniye diyet merkezi, osmaniye sağlıklı yaşam, osmaniye diyet, diyetisyen melek arslan, osmaniye diyet merkezi, osmaniyede diyetisyen