Diyetisyen Melek Arslan Beslenme ve Diyet Merkezi

Devlet Bahçeli Bulvarı 1 Etap Alibeyli Mah. Dadaloğlu Cad. Ersözlü Apt. Kat:2 No:5

BİREYSEL BESLENME

Bireysel Beslenme Danışmanlığı ile yetersiz, dengesiz ve sağlıksız beslenmenin sonuçlarından sizi korumak ve sizin özelliklerinizi belirleyerek sizinle birlikte “SİZE ÖZEL” beslenme programını oluşturmaktır.

 

Diyet kişiye özel olmalıdır. Cinsiyet, kilo, boy, yaş, fiziksel aktivite düzeyi, bazı hormonal problemler,  yaşam tarzı ve beslenme alışkanlıkları kişilerin metabolizma hızları arasında farklılıklar oluşturur. Örneğin erkeklerin vücut kas oranı bayanlara göre daha fazla olduğu için daha hızlı çalışan bir metabolizmaya sahiplerdir.  Bu nedenle daha yüksek enerjili diyet uygulamaları gerekir. Ayrıca birçok hastalık tedavisinde beslenmenin önemi büyüktür. Mesela kalp ve damar rahatsızlığı olan bir kişi proteinden zengin bir diyet yaptığında kan lipid seviyelerinin artması kaçınılmazdır. Bu durum da hastalığını daha ağır bir hale gelmesini sağlar. Özellikle düşük enerjili veya tek yönlü beslenmeye dayalı diyetler sağlık açısından ciddi riskleri oluşturur. Kilo vermek istememizin en önemli nedeni sağlıklı olmak ve yaşam kalitesini artırmak olmalı.  Kilo kaybederken sağlığımızı da kaybetmemek için popüler diyetlerden uzak durmalıyız.

Size özel beslenme planınıza ulaştıktan sonra motivasyonunuzu yüksek tutup başarılı olmak için şu adımları izleyebilirsiniz;

Diyetisyeninizin kontrolünde düzenli olarak tartılın (asla her gün tartılmayın)

Yediklerinizin farkında olun ve yediklerinizi not alın = beslenme günlüğü tutun

Aktif olun

Adım ölçer alın

Alış-veriş listenizi programınıza göre belirleyin

Ailenizden veya arkadaşlarınızdan destek alın, bu sayede diyetiniz alışkanlığınız ve yaşam tarzınız olsun.

Her birey için sağlıklı beslenme programı ile vereceği kilo miktarı ve ne kadar süre içinde vereceği farklıdır, doğru ve gerçekçi hedefler belirlenmelidir. Bu süre içerisinde bu birey zayıflarken bu kadar etken göz önüne alınarak hazırlanan beslenme planı başka biri tarafından uygulandığında aynı etkiyi göstermez, aksine beklenmeyen sağlık sorunlarına yol açabilir. Size ait olmayan bir diyeti kesinlikle uygulamayın.

Osmaniye diyetisyen

Osmaniye diyetisyen, osmaniye diyet merkezi, osmaniye sağlıklı yaşam, osmaniye diyet, diyetisyen melek arslan, osmaniye diyet merkezi, osmaniyede diyetisyen